Tinta egyet-állítsa le a szolgáltatót
Felveszi a kapcsolatot
Tinta egyet-állítsa le a szolgáltatót
Keresés
hu
hírek
hírek
hírek

A víz által termelt statikus elektromosság hatása-alapú szitanyomdafesték és ellenintézkedései

July 1st at 5:34pm

1. Bemutatkozás

A szitanyomó iparban víz-alapú szitanyomó tintát széles körben használják környezetvédelmi előnyei miatt,nem-mérgező, könnyen tisztítható. Anyomtatási folyamat során azonban különféle okok, például súrlódás, szétválás stb. miatt a tinta statikus elektromosságot generálhat. A statikus elektromosság keletkezésenemcsak anyomtatási minőséget befolyásolja komolyan, hanem a gyártás biztonságát is veszélyeztetheti. Ez a cikk részletesen tárgyalja a víz által termelt statikus elektromosság hatását-szitanyomó tintát, és javasoljon megfelelő ellenintézkedéseket.

 

 

2、 A víz által generált statikus elektromosság hatása-alapú szitanyomó festék

Befolyásolja anyomtatási minőséget

A statikus elektromosság keletkezése komoly hatással lehet a víznyomtatási minőségére-alapú szitanyomó festék. Először is, a statikus elektromosság tinta fröccsenését okozhatja anyomtatási folyamat során, ami sorjaképződést eredményezhet anyomtatott minta szélein, és befolyásolhatja anyomtatott termék megjelenésének minőségét. Másodszor, a statikus elektromosság a tinta egyenetlen eloszlását is okozhatja a hordozó felületén, ami hibákhoz, például pontokhoz és foltokhoz vezethet, ami csökkenti anyomtatott termék általános minőségét. Ezenkívül a statikus elektromosság a tinta eltömődését is okozhatja anyomtatási folyamat során, ami befolyásolja anyomtatógépnormál működését.

 

A termelés biztonságára gyakorolt ​​hatás

Anyomtatási folyamat soránnagy elektrosztatikus feszültség keletkezik a tinta, a hordozó és anyomtatógép alkatrészei közötti súrlódás miatt. Ha a statikus elektromosság bizonyos mértékig felhalmozódik, az biztonsági baleseteket, például áramütést vagy tüzet okozhat. Különösen gyúlékony és robbanásveszélyesnyomtatási környezetben súlyosabb a statikus elektromosság káros hatása.

 

 

3、 Intézkedések a víz által termelt statikus elektromosság kezelésére-alapú szitanyomó festék

Nyomtatási környezet szabályozása

A statikus elektromosság képződésének csökkentése érdekében ez anyomtatási környezet hőmérsékletének és páratartalmának szabályozásával érhető el. Általánosságban elmondható, hogy a hőmérséklet szabályozása 1825 ℃ és a páratartalom 55 között% és 75% hatékonyan csökkentheti a statikus elektromosság képződését. Ezenkívül anyomdaműhely tisztán tartása, valamint a por és egyéb szennyeződések felhalmozódásának csökkentése segíthet a statikus elektromosság okozta károk csökkentésében.

 

Az anti-statikus szerek

Hozzáadása anti-A statikus anyagok tintához való keverése hatékony módszer a statikus elektromosság képződésének csökkentésére. Az antisztatikus szerek csökkenthetik a tinta felületi ellenállását, javíthatják vezetőképességét, és ezáltal csökkenthetik a statikus elektromosság képződését. Azonban meg kell jegyezni, hogy a különböző típusú anti-A statikus szerek eltérő hatással vannak a tinta teljesítményére, ezért használatuk során a tényleges helyzetnek megfelelően kell választani.

 

Statikus feszültségmentesítő berendezések telepítése

A statikus elektromosság eltávolítására szolgáló berendezések, például statikus eltávolítók, ionventilátorok stb.,nyomtatógépre történő felszerelése hatékonyan csökkentheti a statikus elektromosság képződését. Ezek az eszközök semlegesítik a tinta felületi töltését azáltal, hogy a felületi töltéssel ellentétes töltést hoznak létre, ezáltal csökkentve a statikus elektromosság okozta károkat.

 

Anyomtatási folyamat optimalizálása

Anyomtatási folyamat optimalizálása a statikus elektromosság-termelés csökkentésének egyik módja. Például anyomtatási sebesség csökkentése és a tinta viszkozitásánaknövelése csökkentheti a tinta kifröccsenését és eltömődését anyomtatási folyamat során, ezáltal csökkentve a statikus elektromosság képződését.

 

 

4. Következtetés

Összefoglalva, a víz által termelt statikus elektromosság-alapú szitanyomó festék anyomtatási folyamat során komoly hatással lehet anyomtatás minőségére és a gyártás biztonságára. A statikus elektromosság okozta károk csökkentése érdekében olyan módszereket kell alkalmazni, mint anyomtatási környezet szabályozása, anti-statikus szerek, statikus eltávolító berendezések telepítése és anyomtatási folyamat optimalizálása használható. A tényleges gyártás során megfelelő válaszintézkedéseket kell kiválasztani az adott helyzetnek megfelelően, hogy biztosítsák anyomtatási folyamat zökkenőmentes haladását és a termékminőség stabil javulását.